|
woensdag 02 Mei 2012 10:10 |
Beste vrienden,
Een jaar geleden openden we de deuren.
In Maison Particulière onthullen wij privé-verzamelingen aan het publiek. In dit Huis wensen wij kunstverzamelaars aan te moedigen kunstwerken uit hun collectie te selecteren rond een bepaald thema die wij hen voorstellen en aldus de bezoekers de kans te bieden kunstwerken die normaliter niet zichtbaar zijn voor het publiek, te (her)ontdekken. |
Het warm onthaal dat onze bezoekers ons bereidden, verheugt ons. Het ‘Delen’ dat in dit Huis centraal staat, kent een waar succes. Menig nieuwe én vertrouwde bezoeker en kunstverzamelaar bezocht ons en vertelde ons zijn vreugde dit kunstencentrum te ontdekken. Een Huis dat weliswaar bijzonder is maar verschillende dagen van de week open staat voor het publiek.
Op donderdag 19 april ging de opstelling ‘Struggle(s)’ van start. Deze loopt nog tot zaterdag 30 juni.
Meer dan ooit danken wij de kunstenaars wiens werken hier tentoongesteld zijn dankzjj de bruikleengevers die samen met ons deel nemen aan ‘Struggle(s)’. Tot plezier van onze leden was menig kunstenaar trouwens aanwezig tijdens de eerste openingsdagen: Josep Niebla, onze kunstenaar genodigde kwam speciaal uit Barcelona; Jane Hammond uit New-York; Jan Van Imschoot, uit Gent; Chila Burman en Dexter Dalwood, uit London; Carlos Aires uit Madrid en Helmut Stallaerts uit Brussel.
Onze dank gaat eens te meer uit naar Karen Reynders en Martine de Limburg van Art Brussels. Door Maison Particulière op te nemen in het off-parcours van de kunstbeurs ontdekten talrijke bezoekers dit kunstencentrum. Brussel, thuishaven van kunstverzamelaars en talrijke kunstinitiatieven straalde tijdens die hele week.
Dankzij de actieve en vriendschappelijke steun die Bank Degroof ons vanaf het begin betuigt, vond menig kunstminnende en geïnteresseerde bezoeker de weg naar Maison Particulière. Wij zijn vereerd door de steun van deze instelling.
Zonder hen waren er geen opstellingen in Maison Particulière, en voor Struggle(s) konden wij alweer rekenen op drie kunstverzamelaars die zo welwillend waren ons een wonderlijke selectie aan kunstwerken in bruikleen te geven. Door zowel archeologische artefacten te selecteren als zeldzame moderne tekeningen, kunstwerken van jonge hedendaagse kunstenaars maar tevens primitieve kunstvoorwerpen, tonen deze kunstverzamelaars ons hun gevoeligheid en openheid ten overstaan van verschillenden kunstvormen en kunststrekkingen.
Wij danken tevens onze leden die ons vanaf het begin steunen en die genieten van de specifieke sfeer van dit Huis. Een Huis waarin men zich goed voelt, waar men tijd vindt om de kunstwerken in zich op te nemen en de boeken die ter beschikking worden gesteld, ter hande te nemen.
Wij verheugden ons u zo talrijk te mogen ontvangen tijdens de openingsdagen, wij verheugen ons u opnieuw te mogen verwelkomen in de komende weken, in alle rust, in het gezelschap van uw vrienden.
Mogen wij u tevens als eersten reeds informeren over het feit dat Maison Particulière vanaf september nog vaker zal open zijn voor het publiek; van dinsdag tot en met zondag van 11 uur tot 18 uur en op donderdag tot 19 uur 30. De woensdagen blijven voorbehouden voor onze Leden.
Met vriendelijke groeten,
Myriam en Amaury de Solages
|
|